Ubrečené Švédsko viní sudí ze své ostudné prohry: Češi dominovali v semifinále

Švédský hokejový tým zažil v sobotu večer v pražské O2 areně naprostý kolaps. V semifinále mistrovství světa v hokeji 2024 podlehli čeští hráči švédským hvězdám 7:3 a zajistili si tak po dlouhých 14 letech postup do finále. Švédové, kteří přivezli na turnaj své nejlepší hráče z NHL, se nyní musí smířit s bojem o bronz.

Češi ukázali mentální sílu, Švédové se sesypali

Češi předvedli fantastický výkon a prokázali svou mentální sílu, zatímco švédský tým se sesypal jako domeček z karet. "Byli zkrátka psychicky odolnější," přiznal zklamaný obránce Pittsburghu Erik Karlsson. Český tým dokázal nejen smazat švédský náskok, ale také převzít kontrolu nad zápasem a dominovat v každém ohledu.

Švédské stížnosti a obviňování rozhodčích

Švédský tisk, včetně deníků Expressen a Aftonbladet, se uchýlil k hledání viníků všude jinde než ve vlastním týmu. "Čechům se dostalo pomoci od rozhodčích," uvedl Aftonbladet, zatímco Expressen označil prohru za "sobotní noční můru". Kritika směřovala také na zákrok Jana Rutty na Isaca Lundeströma, který podle Švédů unikl pozornosti sudích.

Sám český obránce se k incidentu vyjádřil následovně: "Já nevím, zůstal tam ležet, nikdy nechcete vidět, že někdo zůstane ležet, já se na ten zákrok nekoukal, hned jsem se ho ptal, jestli je v pohodě, říkal, že jo. Strach jsem měl, ale nic se nestalo."

Švédská neschopnost a nedostatečná sebereflexe

Navzdory těmto obviněním nebyli švédští hráči ochotni přiznat, že hlavní příčinou jejich prohry byla jejich vlastní neschopnost hrát svou hru. "Když dostanete tolik branek, těžko se vyhrává. Nehráli jsme naši hru. Prohra hodně bolí, jsme zklamaní, ale musíme se soustředit na zítra," uvedl obránce Marcus Pettersson. Švédové se musí rychle vzpamatovat a připravit se na boj o bronz, který je čeká v neděli.

Český triumf a cesta za zlatem

Pro český tým znamená tato vítězná noc obrovský úspěch a naději na zisk zlaté medaile po 14 letech. Češi předvedli, že jsou nejen talentovaní, ale také odhodlaní a schopní zvládnout tlak velkých zápasů. Teď mají šanci vrátit se na vrchol světového hokeje a přinést radost celému národu.

Švédům zbývá jediné - pokusit se alespoň o bronz a zamyslet se nad tím, co všechno se musí změnit, aby se podobné fiasko neopakovalo.